Skab til kemikalier model CS.195.105
Korpusfarve antracitgrå (RAL 7016), med fløjdøre i Lys grå (RAL 7035), udstyret med 3 x hylde, 1 x Bundkar med gitterrist (stålplade galvaniseret og lakeret)
Certificering
- DIN EN 16121/16122 overensstemmelse
Funktion / konstruktion
- Robust konstruktion og levetid: robust, ridsefast yderhus af høj kvalitet med pulverlakeret struktureret overflade
- Ingen uautoriseret brug: Døre kan låses med en cylinderlås integreret i drejeknappen
- Enkel justering: integrerede justerbare fødder til udligning af ujævne gulve
- Ventilation og udluftning: naturlig ventilation gennem ventilationsåbninger i guldområdet, forberedt til tilslutning til et teknisk ventilationssystem
Best.nr.
30495-041-30514
Leveringen finder sted med pakker eller via spedition af stykgods, som regel inden for en uge efter den aftalte klargøring. Ved forsendelse med specialspedition (til sikkerhedsskabe og arbejdspladser med farlige stoffer) finder leveringen sted på almindelig vis, når alle nødvendige leveringsinformationer (f.eks. tjeklister) foreligger, og i gennemsnit inden for 10 arbejdsdage efter den aftalte klargøring. Du finder den nøjagtige leveringsperiode (klargøringstid + leveringstid) i den detaljerede ordrebekræftelse eller du kan bede om den som en rettesnor hos din kontaktperson hos asecos.

LEVERINGSOMFANG VED FRI LEVERING (LFH):
- Levering inklusive emballagemateriale indtil bag den første lukkede dør i stueplan
- på engangspalle (uden forcering af trin, trapper, etc.)

LEVERINGSOMFANG VED FRI LEVERING TIL ANVENDELSESSTED (LFV)
omfatter derudover:
- - Leveringen adviseres af asecos
- - anbefales stærkt, hvis man ikke selv har uddannet personale til rådighed
Dine fordele:
- opstilling på det ønskede sted i bygningen (mulighed for anbringelse skal på forhånd
klarlægges i et transportspørgeskema, der skal udfyldes af kunden) - justering af skabet
- medtagelse af emballagematerialet
Optionen inkluderer ikke:
- - Indsættelse af kran eller lignende
- - En afsætningstid på mere end 30 minutter
… at vores eksperter altid står klar til at rådgive dig?
Kontakt os i dag. Enten på telefon +49 6051 9220-0, via e-mail til info@asecos.com eller i livechatten – vi er her for dig.
Kontakt os i dag. Enten på telefon +49 6051 9220-0, via e-mail til info@asecos.com eller i livechatten – vi er her for dig.
| Mål B x D x H udenfor | 1055 x 520 x 1950 mm mm |
| Mål B x D x H indvendigt | 996 x 493 x 1835 mm |
| Dybde med åbne døre | 1.026,00 mm |
| Nettovægt artikelkonfiguration | 122,50 kg |
| Brandmodstandsdygtighed | ingen brandmodstandsdygtighed |
| CE overensstemmelse | Nej |
| GS certificeret | Nej |
| I henhold til standard | EN 16121/16122 |
| Automatisk dørlukning | Nej |
| Dørlåseanlæg | Nej |
| afgangslufttilslutning | 75 DN |
| min. afgangsluft 10 gange | 9 m³/h |
| antal lagerniveauer | 4 stykke |
| Bæreevne hylde | 100,00 kg |
| volumen bundkar | 66,00 Litre |
| ecl@ss 14.0 | 40-06-01-03 |
| PIM_UNSPSC | 24112402 |
| Toldtarifnummer | 94032080 |
| GTIN | 4054923053656 |