Säkerhetskanna Gul 2. Liter
- Skyddsringar i plast eliminerar risken för skador på den robusta kannstommen
- Integrerad borttagbar flamvakt
- Inkl. klassificeringsetiketter med farosymboler och varningstexter
- Tättslutande skruvkork
- Låset kan inte tappas bort
Egenskaper
- Material: stålplåt
- Färg: Gul
- kapacitet: 2,00 Liter
Ordernummer
23130
Paket eller styckgods levereras i regel inom en vecka efter tillhandahållandedatumet. Vid försändelse via specialtransport (för säkerhetsskåp och arbetsplatser för farliga ämnen) ske leverans i regel efter att all nödvändig leveransinformation (t.ex. checklistor) finns till hands, i genomsnitt inom 10 arbetsdagar.

Leveransomfattning fritt kund (LFH):
- Leverans inklusive förpackningsmaterial fram till bakom den första stängda dörren på marknivå
- på engångspall (utan transport i trappor, steg etc.)
... att våra experter alltid står till din tjänst med råd och tips?
Kontakta oss redan idag. Du kan nå oss på telefon +49 6051 9220-0, via e-post på info@asecos.com eller via livechatten – vi finns här för dig.
Kontakta oss redan idag. Du kan nå oss på telefon +49 6051 9220-0, via e-post på info@asecos.com eller via livechatten – vi finns här för dig.
| Yttermått B x D x H | 158226 mm |
| ext. diameter | 158 mm |
| Färg | Gul |
| Vikt | 0,92 kg |
| Material | stålplåt |
| Yta | galvaniserad och pulverlackerad |
| kapacitet | 2 Liter |
| Flamspärr | Ja |
| ecl@ss 11.0 | 21-10-20-12 |
| Tulltaxanummer | 73102910 |
| GTIN | 4250101145971 |